SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

YKS yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin “sonuc.osym.gov.tr” internet sitesinden açıklandı.

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 0:13 'de eklendi ve 426 views kez görüntülendi.

Yaklaşık 2 milyon öğrencinin heyecan içinde beklediği YKS tercih sonuçları ile ilgili araştırmalar sürüyor. Daha önce KPSS sınavının 31 Ağustos’ta açıklanacağı belirtilmişti. Ancak ÖSYM verdiği tarihten 2 gün önce açıklayarak adaylara sürpriz yapmıştı. KPSS sonuçlarının ÖSYM’nin resmi sitesinden 29 Ağustos’ta açıklanmasından sonra gözler YKS tercih sonuçlarına çevrildi. Adaylar tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda araştırmalarını arttırdı. Konuyla ilgili yine en doğru ve güvenilir bilgileri Sabah.com.tr’den öğrenebileceksiniz. İstediği üniversite de öğrenimlerini sürdürmek isteyen adayların 2018 YKS üniversite tercih yerleştirme sonuçlarını merak içinde bekliyorlar. Peki ÖSYM ile YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 YKS tercih sonuçları sorgula! İşte tüm detaylar…

2018 YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite adayları YKS tercih sonuçlarını açıklanacağı tarihi merak içinde bekliyorlar. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren adaylar ÖSYM’den gelecek resmi açıklamayı bekliyorlardı. ÖSYM’den gelen son dakika bilgisine göre YKS tercih sonuçları açıklandı.

2018 ÖSYM YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULA!

2 milyon civarında öğrenci nefesleri tuttu. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasına geri sayım başladı. Üniversite hayallerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler YKS tercih sorgulama sonuçlarına bu sayfadan ulaşabilirler.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe görhttps://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=5541e işlem yapacaklardır.

YKS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Etiketler :
>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER