SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

Öğrenciler üşümesin diye atkı, bere örüyorlar

Hatay’da bir anaokulu öğretmeni ve veliler, köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrenciler için atkı, bere, yelek, kazak ve boyunluk örüyor.

Öğrenciler üşümesin diye atkı, bere örüyorlar
Bu haber 22 Aralık 2019 - 14:40 'de eklendi ve 319 views kez görüntülendi.

Hatay’da bir anaokulunda sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan çalışmayla öğretmen ve veliler atkı, bere, yelek, kazak ve boyunluk örerek köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere destek oluyor. Defne ilçesinde bulunan Eren Küçükkaya Anaokulu’nda öğretmen Selvihan Tepeli öncülüğünde ‘Örgümü Örüyorum, Kardeşime Destek Oluyorum’ adıyla sosyal sorumluluk projesi başlatıldı. Proje kapsamında öğretmen Tepeli ve veliler, okulun üst katındaki toplantı salonunda bir araya gelerek köy okullarında eğitim gören çocukları soğuktan koruyacak atkı, bere, eldiven ve kazak gibi kışlıklar örüyor.

‘HEDİYE PAKETİNİ ALIP SARILARAK EVE KOŞAN ÖĞRENCİLERLE KARŞILAŞTIK’

Selvihan öğretmen, havaların soğumasıyla ihtiyaç sahibi çocukların akıllarına geldiğini ve böyle bir projeyi başlattıklarını söyledi. Projeye velilerden büyük destek geldiğini belirten Tepeli, şöyle devam etti:

“Bu projemizin ikinci ayağı, ilk ayağında örgülerimizi ördük ve eski çalıştığım köy okullarında ihtiyaç sahibi öğrencilerime dağıtımını yaptık. Şimdi ikicisini düzenliyoruz, şapkalarımız ve atkılarımızla tekrar duyum aldığımız, ihtiyaç sahibi gördüğümüz okullara destekte bulunacağız. Ailelerden de büyük destek gördüm, onlarla ilk paylaştığımda çok olumlu tepkiler verdiler. ‘Ben örerim’, ‘Hangi gün derseniz hemen başlayalım’ diyenler oldu, bu benim çok hoşuma gitti. Ördüklerimizin hediye paketlerini de çocuklarımız hazırladı, içine de kendi yaptıkları resimleri koydular. Hem çocuklarımız paylaşmayı ve ihtiyaç sahibi çocukların olduğunu öğrendiler hem de örgülerimizi ulaştırdığımız çocuklar çok mutlu oldu. Daha önce köy okullarında görev yaptım. Ayakkabısı, çorabı, montu, beresi olmayan çocuklarla çok karşılaştım. Bu manzara beni çok etkiledi. Bunun önüne geçebilmek adına küçük de olsa bir çalışmayla, köy okulundaki ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmenin mutluluğu tarif edilemez. Hediye paketini alıp sarılarak eve koşan öğrencilerle karşılaştık. Bu bizi hem duygulandırıyor hem de mutlu ediyor.”

‘ÇOCUKLARIMIZA YARDIMLAŞMAYI ÖĞRETİYORUZ’

Velilerden Birsen Furkan da projede yer almaktan hem kendisinin hem de kızının mutluluk duyduğunu anlattı. Bu tür sosyal sorumluluk çalışmalarında ilk adımı atan veliler olduklarını söyleyen Furkan, “Yardımlaşmayı ve özellikle bunu çocuklarımıza öğretmeyi çok seviyoruz. Onlara örnek olma adına heyecanlandık, duygulandık ve hemen ilk adımı attık. Bir çocuğun sevinci anlatılamaz, yaşanır. Onların gözündeki o parlaklık, onların o atkıya sarılırken ki mutlulukları, kazağı giymelerindeki mutlulukları gerçekten anlatılacak bir duygu değil. Buna vesile olmak gerçekten çok güzel bir duygu… Herkesin de bu mutluluğu yaşamasını tavsiye ediyorum. Günümüzde ‘Mutluluğu bulmak çok zor’ diyorlar ama aslında çok kolay, bir çocuğu sevindirmek, aileyi sevindirmek ve bunu hiç para harcamadan yapmak çok güzel bir duygu… Bence el ele verip bunu hep beraber başarabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER