SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

Ve Trump Satılır….

Ve Trump Satılır….
Bu haber 14 Eylül 2018 - 19:14 'de eklendi ve 540 views kez görüntülendi.

 Bomba az önce patladı….

ABD liderinin kampanya müdürü Manafort, Rusya soruşturmasını yürüten savcıyla anlaşmaya vardı, suçunu kabul edip itirafçı oldu. Manafort’un kabul ettiği suçlar arasında ABD’ye karşı gizli anlaşma yapmak, adaleti engellemek için komplo var.

Seçimlerdeki Rusya parmağını araştıran özel savcı Robert Mueller, soruşturmada bugün yeni bir sayfa açtı. ABD Başkanı Donald Trump’ın kampanya müdürü Paul Manafort savcıyla anlaşmaya vardı, suçunu kabul edip itirafçı oldu.

Uluslararası ajanslarının arka arkaya ‘son dakika’ koduyla dünyaya duyurduğu haber, anında gündemin ilk sırasına oturdu.

Başkent Washington’daki federal mahkemeye çıkarılan Manafort, ABD aleyhine gizli anlaşma yapmak ve adaleti engellemek için komplo kurmak suçlarını kabul etti.

Gelişme, başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana Rusya’nın gölgesinden kurtulamayan Trump için şoke edici. Geçtiğimiz haftalarda ABD liderinin özel avukatı Michael Cohen de savcıyla anlaşıp itirafçı olmuştu.

Eski kampanya müdürünü Twitter mesajıyla öven Trump, “Michael Cohen’in aksine o, bir anlaşma almak için hikayeler uydurmayı reddetti. Bu cesur adama büyük saygı duyuyorum” demişti ancak Manafort da itirafçı oldu.

ABD tarihini değiştirme potansiyeli taşıyan soruşturma sürerken, ülke günlerce Trump’ın başkanlıktan azledilip edilemeyeceğini tartıştı. Kasım ayında yapılacak Kongre ara seçimlerde Demokrat Parti’nin zaferle çıkması, Trump’ın en korktuğu senaryo. ABD liderinin azil süreci, Demokratların çoğunluğu ele geçirmesiyle başlayabilir.

Seçimler sırasında ABD liderinin kampanya müdürlüğünü yapan Manafort, New York’taki Trump Tower’da Rus avukatla Trump’ın oğlu arasında gerçekleşen gizli buluşmada yer alan isimlerden biriydi.

Manafort’un kampanya müdürlüğü koltuğundan eden gelişme ise, Ukrayna’daki Rusya bağlantılı bir partiden para alması olmuştu.

Manafort, Ağustos ayında başka bir dosyadan en az 8 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Etiketler :
>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER