SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

Ücretli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Sorgulama| Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. toplamda 5 bin öğretmenin alınacağı ücretli öğretmenlik mülakatları 11 ağustos 2018.

Ücretli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Sorgulama| Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 1:34 'de eklendi ve 405 views kez görüntülendi.

Binlerce öğretmen adayının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Ücretli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Sorgulama ve Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenliğe atanma sürecinde önemli bir adım olan sözlü mülakatlar, 11-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmişti. Peki, ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak?

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, ücretli öğretmenler arasından alınacak 5 bin sözleşmeli öğretmenin atama süreciyle ilgili takvimi geçtiğimiz günlerde yayımlamıştı. Mülakat sonuçları ardından tercih telaşı başlayacak, adaylar eylül ayının ilk haftasında atama tercihinde bulunacak.

Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinde ise sonuçlar için tarih olarak bugün gösterilmişti. Ücretli öğretmenlik mülakat sonuçlarının saatiyle ilgili ise henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇ SORGULAMA 

SONUÇLARA NEREDEN BAKILACAK?

 Yapılan başvurular il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir. 

Etiketler: Ücretli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Sorgulama

Etiketler :
>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER