AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

Son dakika | İYİ Parti’de il yönetimlerinin istifası istendi

Bu haber 30 Ağustos 2018 - 20:22 'de eklendi ve 231 views kez görüntülendi.
Son dakika | İYİ Parti’de il yönetimlerinin istifası istendi

İYİ Parti’de taşra teşkilatlarında yapılacak revizyon  için bütün il başkanları ve yönetimlerinin istifası istendi.

Edinilen bilgiye göre, İYİ Parti Başkanlık Divanı, bugün Genel Başkan  Meral Akşener başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Toplantıda, partinin taşra teşkilatlarındaki revizyon çalışmalarına  imkan vermek ve yapılacak çalışmaları hızlandırmak amacıyla bütün il  başkanlarının yönetimleriyle beraber istifa etmeleri yönünde tavsiye kararı  alındı.

Söz konusu karar, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Koray Aydın imzalı bir yazıyla il başkanlıklarına iletildi.

Yazıda, “Daha yeni başlıyoruz” sloganıyla 12 Ağustos’ta  gerçekleştirilen 2. Olağanüstü Kurultay’da partinin genel merkez organlarının  yeniden seçildiği hatırlatılarak, bu kapsamda ilk hedef olarak, yaklaşan yerel  seçimlere dönük çalışmaların hızlandırılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Özellikle 24 Haziran seçimleri ve sonraki sürecin İYİ Parti açısından  büyük bir imtihan olduğu, bu dönemde kriz testlerinin başarıyla geçildiği ifade  edilen yazıda, şunlar kaydedildi:

“Kuruluşundan bugüne karşılaştığı sorunları başarıyla çözen ve  engelleri aşan teşkilatlarımızda zaman içinde deneyimli bir çekirdek kadro  teşekkül etmiştir. Bu kazanımın yanı sıra bilhassa seçimlerde başarılı  çalışmalarıyla temayüz eden çok sayıda partili arkadaşımızı da yönetim  kademelerine dahil etmek partimize büyük güç ve ivme kazandıracaktır. Öte yandan  yerel seçimlerde aday olacak her kademeden teşkilat yöneticilerine imkan ve  fırsat vermek, böylece yerel seçim sürecinde teşkilatlardaki boşalmaların önüne  geçmek ve nihayet yeni katılımlarla İYİ Parti ailesini daha da büyütmek partimiz  açısından büyük önem taşımaktadır.”

“Revizyon elzem hale geldi”

İYİ Parti teşkilatlarında, 24 Haziran seçimlerindeki adaylıklar başta  olmak üzere çeşitli vesilelerle boşalmalar olduğuna vurgu yapılan yazıda, bu  nedenlerle yerel seçimler öncesi bir revizyon yapılmasının elzem hale geldiği  aktarıldı.

Yazıda, İYİ Parti Başkanlık Divanı’nın aldığı tavsiye kararı  doğrultusunda, bütün il başkanlarının sorumluluk içinde hareket ederek  istifalarını genel merkeze sunmaları istendi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER