SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

Selçuk Bayraktar’dan sürpriz ‘Cezeri’ çağrısına cevap: Şeref duyarız

Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri’nin uçuş denemesinin Diyarbakır’da yapılması önerisine Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’dan destek geldi. Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,

Selçuk Bayraktar’dan sürpriz ‘Cezeri’ çağrısına cevap: Şeref duyarız
Bu haber 23 Ekim 2020 - 11:22 'de eklendi ve 318 views kez görüntülendi.

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası “Cezeri”nin “Diyarbakır’ın kalbi” olarak nitelendirilen Amida Höyük’te uçuş denemesi yapması talebine, Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’dan destek mesajı geldi.

Sur ilçesindeki Amida Höyük Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Yıldız’ın, Türkiye’nin ilk uçan arabası Cezeri’nin uçuş denemesinin, ünlü İslam alimi El Cezeri’nin dünyanın ilk robotlarını yaptığı ve Amida Höyük’te gerçekleştirilmesi önerisine Bayraktar, Twitter hesabından yanıt verdi. Bayraktar, yaptığı paylaşımda, “Testlerde biraz daha yol alalım… Cezeri’nin hatırasını, yaşadığı toprakların ev sahipliğinde yad etmekten şeref duyarız… Semalarımızda Hür ve Özgür…” ifadelerine yer verdi.

Testlerde biraz daha yol alalım…#CEZERİ’nin hatırasını, yaşadığı toprakların ev sahipliğinde yad etmekten şeref duyarız…

Semalarımızda Hür ve Özgür…#MilliTeknolojiHamlesi ️ https://t.co/l3iy2aKfBc

— Selçuk Bayraktar (@Selcuk) October 22, 2020

Ardından Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu da Twitter’dan, “Diyarbakır hazır, heyecanla bekliyor. Cezeri denemelerinin Diyarbakır’ımızda yapılmasından onur duyarız. İki gururu bir arada yaşamak isteriz” mesajını paylaştı.

#DiyarbakırHazır, heyecanla bekliyor.#CEZERİ denemelerinin #Diyarbakır’ımızda yapılmasından onur duyarız.

İki gururu bir arada yaşamak isteriz.#MilliTeknolojiHamlesi ️ https://t.co/XfBqUndLg2

— Münir Karaloğlu (@munirkaraloglu) October 22, 2020

Baykar tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası “Cezeri”, 15 Eylül’de ilk uçuş testlerini başarıyla tamamlamıştı.

>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER