AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

KEÇİÖRENDE İLK ADAY BELLİ OLDU

Bu haber 05 Eylül 2018 - 22:42 'de eklendi ve 1.722 views kez görüntülendi.
KEÇİÖRENDE İLK ADAY BELLİ OLDU

Mart 2019 Yerel Seçimlerine yaklaşık 6 ay kala, aday adayları seçim çalışmalarına start vermeye başladı.  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yaptığı açıklama ile Eylül ayından itibaren belediye başkan adayı belirleme çalışmaları başladı.

 

Keçiören’de belediye başkan aday adayları henüz sessizliğini korurken, Keçiören Belediye Meclis Üyeliği için ilk aday adayı Bayram Polat oldu. Uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alan genç iş adamı Bayram Polat, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile yerel seçimlerde aktif siyasette yer almak niyetiyle Ankara Çankırılılar Derneği Başkanlık görevinden ayrıldığını açıklamış ve hemşerilerinden büyük destek görmüştü.

Dün yeni bir açıklama ile Keçiören Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu açıklayan Bayram Polat, yerel seçimler için aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu. Şimdiye kadarki çalışmalarıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan Bayram Polat, Keçiören’e değer katacak isimler arasında yer alıyor.

Bayram Polat Kimdir?

27 Haziran 1985 tarihinde Çankırı’da doğdu. Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Bilgi İşlem Bölümünden mezun oldu. Lise öğreniminden sonra Ankara’ya yerleşti.

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.
İkinci Üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nü tamamladı.

İş hayatına 18 yaşında başladı. İlk ticari işletmesini 23 yaşında iken 2008 yılında kurdu. “Eksper Bilişim Sistemleri ve Büro Makineleri İthalat İhracat Ltd. Şti.” adlı bu aile şirketinde kurucu ortak, yönetici ve teknik müdür olarak görev yaptı.

2014 yılında açık hava reklamcılığı, endüstriyel reklamcılık alanlarında faaliyet gösteren “Mavera Bilişim Reklam Yayıncılık Ltd. Şti.” adlı firmayı kurdu. Halen burada işletme sahibi ve yönetici olarak görev yapmaktadır.

Avukat Şeyma Polat ile evli olup, Ahmet Emir adında bir çocuk sahibidir.

2006 yılında sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalara başladı. 2006 – 2008 yıllarında Ankara’da faaliyet gösteren Çankırı Dernekler Federasyon’unda Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak 2 yıl görev yaptı.

2008 – 2011 yıllarında Çankırı Gençlik Derneği Kurucu Başkanı olarak 3 yıl görev yaptı.

2012 – 2016 yıllarında Çankırı Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nde 3 yıl Başkan Yardımcılığı ve 1 yıl Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.

2016 – 2018 yıllarında Ankara Çankırılılar Derneği Genel Başkanı olarak 2 yıl görev yaptı.

Çalışmalarına AK Parti Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi olarak, aktif siyasette görev alarak devam etmek niyetiyle Eylül 2018’de görevinden ayrıldı.

2016 yılından bu yana Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Keçiören İlçe Temsilciliği’nde Kurucu Başkan Yardımcısı olarak önce Medya ve İletişim Başkanı, daha sonra Teşkilat Başkanı olarak görev yaptı. TÜGVA Keçiören Teşkilat Başkanı olarak görevine halen devam etmektedir.

AK Parti 13. Dönem Siyaset Akademisi, “Lider Ülke: Türkiye, Yerel Yönetimler Programı”ndan 2013 yılında mezun oldu.

Türkiye-Afrika Know-How (Tecrübe Paylaşımı) Platformu’nda Ankara İş Dünyası Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Medya Akademisi’nden mezun oldu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi’nde “Yeni Medya Eğitmen Eğitimi”ne katıldı. Yeni Medya Eğitmeni sertifikası aldı. Gençlere Yeni Medya konusunda eğitimler verdi.

Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde yazı ve makaleleri yayınlandı.

2013 yılından beri yayında olan, Keçiören’in en çok ziyaret edilen, en aktif internet haber sitesi “Medya Keçiören Haber Portalı”nın www.medyakecioren.com Kurucusu, İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Çankırı Belediyespor’da Denetim Kurulu Üyeliği ve Kulüp Temsilciliği görevlerinde bulundu. 1074 Çankırıspor’da yöneticilik yaptı. Halen kongre üyeliği devam etmektedir.

Yerel ve ulusal bir çok projede ve gönüllü faaliyette yer aldı. Çok sayıda sosyal sorumluluk projesine katıldı.

Uluslararası Taşmescit Belgeseli’nin yapımcılığını üstlendi.

2011 yılında Başkentte Çankırı’nın Sesi Gazetesi tarafından Kocatepe Kültür Merkezi’nde düzenleden Yılın En’leri Ödül Töreni’nde “Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi” ödülü aldı.

Vatani görevini Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’nda kısa dönem er olarak tamamladı.

Uzun yıllardır Keçiören, Güçlükaya Mahallesi’nde ikamet etmektedir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER