SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

ERBAKAN COŞKUSU

ERBAKAN COŞKUSU
Bu haber 20 Mayıs 2019 - 22:25 'de eklendi ve 1.517 views kez görüntülendi.

Erzurum’da “Yeniden Refah” rüzgârları esti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, kurmaylarıyla birlikte Erzurum’a adeta çıkarma yaptı. Partisinin Erzurum İl Başkanlığı tarafından organize edilen “İftar Buluşması” programına katılan Erbakan, yine birbirinden önemli mesajlar verdi. Hem iktidara ve hem de iktidar karşısında görevini yerine getiremediğini ifade ettiği muhalefete yüklenen Erbakan, “Bu millet çeşitli ve haklı nedenlerle hem iktidardan, hem de muhalefetten şikâyetçi. Milletimizin duygularına tercüman olacak ve onların beklentilerini karşılayacak siyasi hareket bellidir, adres bellidir” dedi.

ERZURUM’DA GÖRSEL ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ
Kuruluşunun üzerinden sadece birkaç ay geçmesine rağmen Türkiye genelindeki teşkilatlanma çalışmalarını neredeyse tamamlayan Yeniden Refah Partisi, dün Erzurum’da adeta gövde gösterdi. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın Erzurum ziyaretinin büyük ilgi ve yoğun katılımdan dolayı görsel şölene dönüştüğü Erzurum’da, Yeniden Refah Partisi’nin Erzurum İl Başkanlığı da hizmete açıldı. Erbakan, Erzurum’da katıldığı iftar programında ve açılışta yaptığı konuşmalarla büyük takdir topladı.

DADAŞLAR HAVALİMANINA AKIN ETTİ
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’ın Erzurum’a geleceğini öğrenen Dadaşlar, ellerinde parti flamaları ve bayraklarla havalimanına akın ettiler. Oldukça uzun bir araç konvoyu eşliğinde şehir merkezine hareket eden Erbakan, yol boyunca partilileri selamlarken, araç yoğunluğu yüzünden zaman zaman izdiham da yaşandı. Yeniden Refah Partisi konvoyuna yol verebilmek için Havuzbaşı, Cumhuriyet ve Menderes caddeleri ulaşıma kapatılırken, Genel Başkan Erbakan’ı taşıyan otobüs ise, gösterilen ilgiden dolayı güçlükle ilerleyebildi.

İFTAR PROGRAMINDA KONUŞTU
Erzurumluların sevgi gösterileri eşliğinde “İftar Programı” için Çat Yolu üzerindeki kongre ve düğün sarayına ulaşan Dr. Fatih Erbakan, burada partililere hitap etti. Milletin sadece iktidardan değil, aynı zamanda muhalefetten de şikâyetçi olduğunu dile getiren Erbakan, “Rota belli olmuş, aziz milletimiz yeni hedefini artık belirlemiştir” dedi. Milli Görüş davasını hakkıyla temsil ve yaşanabilir bir Türkiye’yi tesis etmek amacıyla kurdukları Yeniden Refah Partisi’nin, milletin tüm beklentilerini karşılayacağını anlatan Erbakan, “Biz bu partiyi yeniden büyük Türkiye, adil bir dünya, kuvvetlinin değil hakkın üstün tutulduğu, güçlünün haklı sayıldığı değil, haklının güçlü kılındığı bir dünya hedefiyle kurduk” diye konuştu.

İKTİDAR PARİSİNİ ELEŞTİRDİ
Konuşmasında, iktidarın Türkiye’de kanayan bir yara olan başörtüsü sorununu çözdüğünü, İmam Hatip okulları ve Kur’an Kursu sayısının giderek arttığını kaydeden Fatih Erbakan, “Bunları takdir etmemek mümkün değil; elbette müteşekkiriz bunlar için. Ve fakat şu da bir hakikat ki; bu iktidar sayesinde de hiç olmadığımız kadar borçlandık. Herkes borçlandı, hepimiz borçlandık, kurumlar borçlandı, devlet borçlandı. Ekonominin geldiği durum ortada… Borçla borç ödenir mi, tam tersine bu bir felaket olur. Şu anda ilçe belediyelerinin borçları en az 100 milyon (trilyon) liradan başlıyor. Büyükşehir belediyelerinin borçları en az 1 milyar (katrilyon) liradan başlıyor.” şeklinde konuştu.   “YERİMİZ MİLLETİMİZİN YANIDIR” Konuşması sık sık “Mücahit Erbakan” sloganlarıyla kesilen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Türkiye’yi karşı karşıya ve içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak tek siyasi hareketin Yeniden Refah Partisi olacağını vurgulayarak; “Bizim koltuk, mevki ve makam merakımız olsaydı; bunlar bize teklif edildiğinde giderdik. Gitmedik, tenezzül etmedik. Biz batacak olan Titanic gemisine binmeyiz dedik. Bizim yerimiz, milletimizin yanıdır dedik” diye konuştu.

 

ERZURUM İL BAŞKANLIĞI HİZMETE AÇILDI
İftar programının ardından kurmaylarıyla birlikte partisinin Erzurum İl Başkanlığına gelen Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi hizmet binasının açılışını da yaptı. Açılış kurdelesini kurmaylarıyla birlikte kesen Erbakan, Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanlığı’nın tüm birimlerini gezdikten sonra parti yöneticileriyle bir araya geldi. Parti binasını çok beğendiğini söyleyen Erbakan, İl Başkanı Nejdet Aydın’dan büyük bir övgüyle söz etti. Erzurum programından duyduğu memnuniyeti de ifade eden Erbakan, “Başta İl Başkanımız Nejdet Aydın bey olmak üzere, emeği geçen herkese kalbi şükranlarımı sunuyoruz. Bizi bugün yalnız bırakmayan tüm Dadaşlara da ayrıca minnettarız” ifadelerini kullandı.

KAHVECİNİN ÇAY İKRAMINI GERİ ÇEVİRMEDİ Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti binasına girişi ve çıkışı esnasında çevre esnafı ve vatandaşlardan da büyük ilgi gördü. Esnafla tokalaşan ve hal-hatır soran Erbakan, bir kahvehane işletmecisinin çay ikramını da geri çevirmedi. Kahvehanede vatandaşlarla birlikte çay içen Erbakan, partisinin Erzurum İl Başkanı Nejdet Aydın ile birlikte Genç Refah Lokalini gezdi. Gençlerle de bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, daha sonra daha sonra uçakla Ankara’ya döndü.

Etiketler :
>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER