SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

Bakan Soylu’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,

Bakan Soylu’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 23:00 'de eklendi ve 327 views kez görüntülendi.

Soylu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yılı dolayısıyla bir mesaj  yayımladı.

Anadolu’ya atılan en belirgin imzalardan biri olan Büyük Taarruz ve 30  Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümünü, her yıl olduğu gibi büyük bir  milli gurur ve heyecanla kutladıklarını belirten Soylu, “Nasıl ki dört gün önce  947’nci yılını kutladığımız Malazgirt Zaferi sıradan bir savaş ve zafer değilse,  30 Ağustos 1922’de elde ettiğimiz sıradan değildir. Kendine ait farklı anlamları,  savaş meydanının ve zamanlarının dışına taşan farklı anlamları ve küresel  etkileri vardır.” değerlendirmesini yaptı.

26 Ağustos 1071’de Malazgirt Ovası’nda binlerce yıllık Anadolu  medeniyetinin yeni ve büyük bir medeniyetle tanışarak kendini yenilediğini ve  elini geleceğe uzattığını vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

“26 Ağustos 1922’de Afyon Ovası’nda başlayan Büyük Taarruz ise sadece  topraklarımızın korunmasının ve kurtuluşun ötesinde, dünyanın mazlum milletlerine  ilham kaynağı olmuş, tıpkı Malazgirt’te olduğu gibi hak ve batılın mücadelesinde  hak tarafına güç vermiştir. Aziz milletimizin varlığına ve birliğine yönelik  tehditler bugüne kadar hiç eksilmemiştir. Küresel bir aklın organize ettiği  darbeler, dışarıdan desteklenen terör örgütlerine karşı yıllardır verdiğimiz  mücadele ve nihayetinde 15 Temmuz gecesi uğradığımız ihanet, Malazgirt ve 30  Ağustos ruhunu her zaman canlı tutmaya mecbur olduğumuzun açık göstergesidir.”

“30 Ağustos’un mesajı çok açıktır”

Süleyman Soylu, girilen her savaşta, kazanılan her zaferde asıl gücün  top ve tüfek değil, iman ve vatan sevgisi olduğuna işaret ettiği mesajında şu  ifadeleri kullandı:

“Sultan Alparslan’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te bu güce yaslanmayı  bilmişler, böylelikle isimlerini hem milletimizin gönlüne hem de dünya tarihine  layık oldukları şekilde yazdırmışlardır. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın  önderliğinde verdiğimiz mücadele ve ortaya koyduğumuz büyük değişim de gücünü ve  ilhamını aynı kaynaktan almaktadır. 30 Ağustos’un mesajı çok açıktır.

Bu topraklarda bizim bayrağımız dalgalanacaktır ve bu bayrak  dalgalandıkça dünyada hak zail olmayacaktır. Bu vesileyle, başta bu büyük zaferin  mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  Kurtuluş Savaşı’nın bütün şehit ve gazilerini, bin yıldır bu bayrak uğruna şehit  ve gazi olmuş bütün vatan evlatlarını rahmet ve şükranla anıyor, aziz  milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Etiketler :
>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER