SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Hepsinin yetkisi alınacak

İstanbul Trafik Vakfı’nın, park yasağını ihlal eden araçları çekme, kurtarma faaliyetleri sona erdi. Konuya ilişkin alınan bilgiye göre, İstanbul trafiğinde kurallara uymayan araçların sadece yüzde 20’sini çeken İstanbul Trafik Vakfı’nın ardından bu hizmeti veren diğer dernek ve vakıfların da faaliyetlerine son verilmesi gündemde…

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Hepsinin yetkisi alınacak
Bu haber 21 Aralık 2019 - 23:16 'de eklendi ve 266 views kez görüntülendi.

Özgür Gündüz/Haber7.com

İstanbul Valiliği bugün yaptığı açıklamada İstanbul Trafik Vakfı’nın park yasağını ihlal eden araçları çekme, taşım ve kurtarma faaliyetlerine son verildiğini duyurmuştu.

İstanbul Trafik Vakfı

İstanbul Trafik Vakfı bünyesinde kurulan Taşıma ve Çekiciler İktisadi İşletmesi Mart 1996 yılında hizmete girdi. Bu tarihe kadar İstanbul’da yapılan yasak park çalışmaları hem yasa dışı olup, hem de elde edilen gelirin kimlerin cebine gittiği belli olmazken bu tarihten itibaren yasak park çalışmaları yasallaştırılarak İstanbul Trafik Vakfınca yürütüldü ve elde edilen gelir İstanbul Trafiği için özveriyle çalışan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün ihtiyaçları için harcandı.

OTOPARKTAKİ ÇEKİCİLER HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İstanbul Trafik Vakfı’nın park yasağını ihlal eden araçları çekme, taşıma ve kurtartma faaliyetleri sona erdirildi. İstanbul Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda 1996 yılında kurulan İstanbul Trafik Vakfı’nın faaliyetlerinin 30 Kasım 2019 tarihi itibariyle sonlandırıldığı aktarıldı. Valilik tarafından alınan karar neticesinde İstanbul Trafik Vakfı’na ait 27 çekici de Kemerburgaz’da bulunan otoparka çekildi. 30 Kasım’da alınan karar neticesinde faaliyetleri sonlandırılan İstanbul Trafik Vakfı’na ait otoparkların boş kaldığı görüldü.

Etiketler :
>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER