SON DAKİKA

AnkaraGaste.com – Ankara'nın İnternet Habercisi
Ankara'nın Farklı Haber Sitesi

2018 YKS tercih sonuçları tarihi ne zaman?

2018 YKS tercih sonuçları ile ilgili gelişmeler sürüyor. Binlerce üniversite adayının gözü kulağı ÖSYM’den gelecek haberlerde. Adaylar bir yandan 2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını ararken diğer yandan üniversite kayıtları ne zaman başlıyor sorusunun cevabını araştırıyor. İşte 2018 YKS sonuçları ile ilgili detaylar…

2018 YKS tercih sonuçları tarihi ne zaman?
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 20:20 'de eklendi ve 498 views kez görüntülendi.

2018 YKS tercih sonuçları için geri sayım sürüyor. Üniversite öğrencisi olma hayali kuran binlerce aday 2018 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ve üniversite kayıtları ne zaman başlıyor sorularının cevaplarını arıyor? İşte detaylar…YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercihlerinin sonuçları ne zaman açıklanacak? Milyonlarca üniversite adayı bu sorunun yanıtını merak ediyor. 31 Ağustos’ta açıklanacak olan KPSS sonuçlarının dün sürpriz bir şekilde açıklanmasının ardından YKS tercih sonuçlarının da kısa bir süre içerisinde açıklanması tahmin ediliyor. Henüz net bir tarih verilmedi. Üniversite kayıtları ise yakın zamanda başlayacak.

YKS tercih sonuçları “https://sonuc.osym.gov.tr/” adresinden ilan edilecek. Adaylar ÖSYM AİS üzerinden giriş yaparak sonuçlarını kontrol edebilecek.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.
Çay Kazanı
Şelale Kazanları
Çay Kazanı Fiyatları
Çay Kazanları
Deri Bebek Patiği
Deri Bebek Patik
El Yapımı Deri Bebek Patikleri
Tesettür
Tesettür Elbise
Tesettür Giyim
Tesettür
Tesettür Giyim
Tesettür Elbise
Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Etiketler :
>
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER